Mechanical Works

Mechanical technology is the core of industrialization and Solustrid provides the best solution for any kind.

Automation Industry

Automation is the topmost technology in today’s world and we are the topper at it. We have already provided.

Petrolium Refinery

We refine Petroliums in the best possible way that our customers can have the cent percent use of it.We guarantee.

Industry Construction

Industrial construction is a specific form of building that requires expert training and highly experienced.

site image
Welcome To Steeler

We Are The Leading Industrial
Factory In The World

Steeler was created in 2014 to secure U.S. global leadership in manufacturing by connecting people, ideas, and technology. Manufacturing USA institutes convene business competitors, academic institutions, and other stakeholders.

Create new products, reduce cost and risk, and enable the manufacturing. Innovations enabled by the Steeler institutes results in products that assist workers, make buildings safer, consume less energy. There are many variations of passages of Lorem Ipsum available but the majority have suffered that a alteration in that some form by injected .

Team Image
Signature

Harry Oliver,

CEO of Steeler Industrial

Our Latest Projects

All functions including supply chain, value chain, project scheduling, manufacturing, services and spares,
technology, R&D, etc. are integrated to give a complete solutions package.

Find Out More About Us

Our people are our biggest asset but the only way to unlock their potential is to invest in the right business systems that encourage innovation.
why choose us
mission & vision
history
our growth

43 yıllık tecrübemiz ile müşterilerimize en yüksek kalitede ürün ve hizmet anlayışımız ile çalışmaktayız. 1000+ ürün kapasitemizi her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte hem arttırmaktayız hem de geliştirmekteyiz. Her yıl en az 7 adet geliştirdiğimiz projler ile yeni teknolojik alanlara yatırım yaparak şirketimizi Küresel bir teknoloji şirketi haline getirmekteyiz.

Yaratıcılık

Şirket içinde yaratıcı fikirler desteklenmekte ve gelişime ayak uydurmaktayız.

Güven

Güven ve kalite anlayışımızdan taviz vermeden hizmet vermekteyiz.

24/7 Destek

Müşterilerimize 7 /24 destek vermekteyiz.

İhracat ve Projeler

İhracattaki hedeflerimizi gerçekleştirmekteyiz.

full-screen-background-img-pipj1a2k4smccdh7r27fl3iztjn53m7gdtcw39pgls

MİSYONUMUZ

Mühendislik ve bilişim teknolojileri alanlarında başta Türkiye olmak üzere müşterilerine katma değeri yüksek, güvenilir ürünler sunmak ve bu amaçla bilgi birikimini sürekli artırarak dışa bağımlılığı azaltacak yeni teknolojileri geliştiren bir firma olmak.

DC-engineer-small-1-pipkdx6e7if03elcxff5dq59w5ijngc8l8uhe0w0oq

VİZYONUMUZ

Türkiye ve Dünyada tercih edilebilir şekilde rekabet gücü yaratan ve değerleri ile güven duyulan bir teknoloji firması olmak.

Güvenlik

Müşterilerimizin verilerini ve sistemlerini güvende tutmak için çabaladıklarının farkındayz bu anlamda ürünlerimiz ile müşterilerimize en güvenilir hizmeti sunmaktayız.

Analitik Düşünce ve Süreçlerde Yenilikçi Çözümler

Canovate teknoloji yakından takip ederek analitik yaklaşımlarıyla ve düşünceleriyle müşterilerine en yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Verimlilik

Canovate üretim süreclerinde kullandığı hammadde, işgücü, teknoloji ve enerji gibi kaynakları en etkin şekilde kullanıp dünya piyasalarında rekabet edebilecek verimlilikte çalışmaktadır.

Maliyette Etkili Çözümler

Canovate Çözümleri kapsamlı dizayn hesaplamaları ile müşterilerine maliyet etkin çözümler sunar. Kurulum, servis ve bakım ücretleri daha efektif bir çözümle düşürülerek sunulur.

Veri toplama ve analiz

Canovate, büyüme-pazarlama–üretim stratejilerinde teknolojijik veri analizlerinden yararlanmaktadır. Bu sayede hem üretim hem de pazarlamada daha rekabetçi olabilmektedir.

Müşteri ve Kullanıcı deneyimi

Mükemmel bir deneyim yaratmak için teknolojinin getirdiği yeni kavramları ve terimleri şirket bünyemizde değerlendirip global ölçekte müşterilerimize bu deneyimi sunmaktayız.

Pazarlama ve Rekabet

Canovate yerli ve teknolojik üretimiyle global pazarında söz sahibi haline gelmiştir. Orta Doğu – Avrupa ve Amerika’ da rekabet edebilecek ürün yelpazesiyle müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Üretim

Canovate dünyadaki yenilikçi üretim teknolojilerini yakından takip ederek global piyasalarda yerini almıştır. Mevcut ürün yelpazesini de bu anlamda her geçen gün yenilemektedir.

Refer to the statistics of our company. Manufacturer’s high end manufacturing services are a perfect complement to today’s high tech industries.

1

Years Experience

1 +

happy customer

1

distributor

1

factory industrial

Testimonials

We’ve structured our workflow processes were from the funny the century rather, initial all the made, have spare to negatives.

Our Teams

The team has consulted on a number of new development projects in New York. They offer guidance on navigating all stages of development.

DELIVERING INNOVATION

Sustainability Goals

We are focused on building a long-term, sustainable business.

What's Going On In Our Blog?

Contact our office for a free quote! It is always good to have a rough idea on your budget at this stage to enable us to quote as necessary.